Eesti Vabariigi 96. aastapäev ringkonnas

1798027_673367132715008_782119503_n

Uued kodutütred allkirja andmas
Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald

Allikas: http://nktallinn.weebly.com

15. veebruaril tähistasid Tallinna kodutütred ja noorkotkad ühise piduliku koondusega Eesti Vabariigi 96. aastapäeva. Traditsiooniliselt korraldati koondus Tallinna Reaalkoolis.

Kodutütarde Tallinna ringkonnavanema abi Marju Mändmets rõhutas oma sõnavõtus elus edasiliikumise tähtsust ja olulisust. „Tsiteerides Albert Einsteini: „Elu on nagu jalgratas – selleks, et tasakaalu hoida, tuleb edasi liikuda“, sõnas Mändmets.

Noorte Kotkaste Tallinna maleva pealik leitnant Henri Ley sõnul ei olnud piduliku koonduse korraldamise koht valitud juhuslikult. „Tallinna Reaalkool on väga väärika ajalooga, selle kooli õpilased läksid vabatahtlikult 1918. aastal Vabadussõtta. Nendes noortes meestes oli tugev isamaalisus ja julgus astuda vastu tugevale ning ülekaalukale vaenlasele. Neli neist vapratest noormeestest ja üks õpetaja andsid Eesti Vabariigi iseseisvuse eest kõige hinnalisema – oma elu. Nende vaprus, meelekindlus ja aated elavad edasi tänastes noorkotkastes“, sõnas Ley.

Koondusel andis pühaliku tõotuse 8 kodutütart. Aastapäeva eel 12. veebruaril kirjutas noorkotkaste malevapealik alla käskkirjale, millega võttis Tallinna malevasse vastu rekordilised 44 uut liiget. 41 neist olid kohal ka aastapäeva koondusel, kus andsid noorkotka pühaliku tõotuse. Lisaks liikmete vastuvõtmisele jagati järgu- ja erialamärke ning tunnustati aktiivsemaid liikmeid ja toetajaid. Eeskujuliku rühma juhtimise ning maleva väljaõppe arendamise eest pälvis Noorte Kotkaste Tallinna maleva teeneteristi malevapealiku abi ja Ida rühma pealik vanemveebel Ander Aberg.

Vahepalade eest hoolitsesid Nõmme rühma kodutütred ja noorkotkad ning Reaalkooli rühmapealiku abi Kaur Lillipuu, kes tegi sõjaajaloolasena läbi humoorikate näidete lühikokkuvõtte Vabadussõjast.

Kutsutud külalistena võtsid sõna Eesti Endiste Metsavendade Liidu (EEML) esindajad, kelle eestkõneleja, juhatuse aseesimees nooremveebel Heiki Magnus kõneles ajaloost ja metsavendlusest. EEML tunnustas mälestusmedali „Eesti Metsavennad“ II liigiga noorkotkaid Joonas Eerot ja Joonas Tammeaidi. Lisaks võttis sõna Eesti Eruohvitseride Kogu (EEOK) juhatuse esimees ja Noorte Kotkaste Tallinna maleva XXI Kooli rühmapealik kolonelleitnant (erus) Einar Laigna, kes esines sütitava isamaalise sõnavõtuga. Samuti tunnustas kolonelleitnant Laigna EEOK kingitusega noorte isamaalise kasvatamise eest malevapealikku leitnant Henri Leyd ja noorteinstruktorit nooremleitnant Argo Kivi.

Koondus lõpetati ühispildi ja pidulauaga.

Categories: Uncategorized, Uudised | Sildid: , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.