Linnalaager, mis algas nahakojas ja lõppes orienteerumisega ning kus ei puudunud ka koer

IMG_9677-vi

Valminud tööd nahakojas
Foto: Bärbel Salumäe

Jaanika Palm Lilleküla rühmavanem
24. mail kogunes väike grupp kodutütreid vanalinnas Katariina gildi nahakojas, sest linnalaagrit alustati just sealt. Nahakojas valmisid nahakunstnike Pille ja Jane juhtimisel nõelahoidjad ning visiitkaartide taskud. Kuna käed olid nobedad, siis jõudsid kõik teha veel ka ühe kauni lillekese. Käsitöö tehtud liiguti läbi vanalinna, Ott Leplandi kontserdil hetkeks peatudes ja vanalinna ajalooga ülipõgusat tutvudes, Uus-Tatari poole. Seal ootas meid Maarja maitsva supiga.

Peale lühikest lõunat ja puhkehetke valmistuti kuulama loengut narkootikumidest. Maksu- ja Tolliameti ametnik Priit andis ülevaate narkootikumidest, nende mõjudest ja rääkis ka enda tööst ja kogemustest. Loengu ajal tuli külla ka üllatuskülaline – 5 kuune labrador, kes valmistub saama tõsiseks narkokoeraks. Loomulikult oli ta koos enda treeneriga.

Tõsine teema kuulatud oli aeg teha ettevalmistusi linnas orienteerumiseks. Moodustati võistkonnad, jagati näpunäited ja oligi aeg võistlejad rajale lasta. Seekord orienteeruti kõige tavalisema linnakaardi järgi ehk „tunne kodukandi tänavaid“. Aga, et selgeks teha, et keegi „sohki“ ei teeks, siis olid olemas ka kontrollpunktid. Igas punktis oli küsimus või ülesanne, nt oli vaja kirjutada punktis asetseva majal olev lause või mehitatud punktis tunda persoone või leida tähed ning laahendada salakiri. Kuna tegemist oli võistlusega, siis olid välja pandud ka auhinnad. Kõik võistkonnad olid aga nii tublid, et kohad läksid jagamisele. Lõpuks saigi kõigile osalistele mingi meene tubli osalemise eest orienteerumisvõistlustel.

Ühepäevase laagri korraldamisse andsid lisaks osalejatele ka korraldajatena oma panuse Maarja (NKKst), Bärbel ja Minna. Suur tänu neile!

Rohkem pilte tegemistest SIIN

Categories: Uudised | Sildid: , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.