ÜLK ja teised Tervisehoiu Muuseumis

Kärt Kerttu Kiiber

27. jaanuaril käisime erinevate kodutütarde rühmaga Tervishoiu muuseumis (Lai 30) vaatamas näitust “Avameelselt sinu kehast.”

Seal oli väga huvitav ja tore. Mulle meeldisid kõik toad.

Muuseumis oli igale inimese meelele mõeldud oma ala.

1.haistmine:seal me nuusutasime erinevaid lõhnu mis olid omakorda erinevates pudelites. Näiteks saime teada kuidas lõhnavad lavendel, piparmünt, kaneel, sidrun.

2.kuulmine:seal me kuulsime erinevaid helisid, näiteks vee voolamist. Sai kuulata erinevaid helikõrgusi puust pulgaga, mille otsas oli kummist julla vastu metalltoru lüües. Oli väga huvitav jälgida kuidas muutub heli kõrgus vastavalt toru suurusele.

3.nägemine alal saime katsetada kuidas muutuvad silma pupillid, kui vaatad peeglisse ja paned tule kustu ja põlema.

4.Kompimise alal saime me katsuda erinevaid asju. Seal olid kastid, milles oli auk, et käsi mahuks sisse, ja pidime ära arvama, mis on kastis. See oli päris keeruline ülesanne. Mina tundsin ära ainult villa, ja pakkusin,et ühes kastis võis olla ussi nahk.

5.Maitsmine,hambad:seal alal me nägime hambaid ja hambaarsti toole. Hambaarsti toolid olid erinevatest aastakümnetest. Väga huvitav oli ka suur keele kuju, mille all olid nupud, millele vajutades süttisid keelel tuled mis näitasid erinevaid kohti keelel, millega me tunneme erinevaid maitseid.

Pärast ametlikku osa saime tegeleda omapead põnevate asjadega. Seal oli selline mäng, milles olid ühest mehest tehtud kaheksa pilti milledel ta väljendas kaheksat emotsiooni ja meie pidime need ära arvama.

Edevuse mängus sai teha endast selfie, millele sai pärast digitaalselt lisada meelepärase soengu enda valitud aastakümnest.Üldkokkuvõttes oli kogu see üritus väga huvitav ja õpetlik.

Categories: Uncategorized | Sildid: , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.