Süüa või mitte süüa?

Bärbel Salumäe, noorteinstruktor

“Süüa või mitte süüa? Eks see küsimus on liikunud inimkonnaga kaasas sama kaua kui inimkond on eksisteerinud, aga küsimuse sisu on muutunud. Kui varem tehti valikuid selle järgi, et saaks ka tulevikus süüa ja toitu tuleks säilitada, siis täna on valikuid nii palju, et teeme valikuid mida süüa” sõnas treener Kadi Truuleht noortele ja juhtidele sissejuhatuseks.

Kadi noortele ja juhtidele tutvustamas tervislikke valikuid

Seda millal, kui palju ja mida süüa – valikud on meie endi kätes.

Toitumine on tõesti iga inimese oma valik. Keegi ei topi meile toitu sunniviisiliselt suhu. Toitumisest oleneb meie tervis, füüsiline vorm, naha seisukord. Iga asi on omavahel seotud.

Noored ja juhid tutvusid tänase toitumisega seotud olukorraga noorte seas Eestis, statistika oli tegelikkuses suhteliselt nukker.

Mõned näited:

  • Võrreldes teiste Euroopa riikidega iseloomustab Eesti kooliõpilasi vähene puu- ja köögiviljade tarbimine. 11–15-aastaste Eesti kooliõpilaste küsitluse tulemused näitavad, et iga päev sööb puuja köögivilju vaid 36% õpilastest.
  • Eesti 6–14-aastased lapsed kulutasid taskuraha kokku ligikaudu 310–330 miljonit krooni, millest suurem osa kulus karastusjookide, maiustuste ja kartulikrõpsude peale (Emor 2004).
  • Esimese klassi õpilastest tunnistati täiesti terveks vaid 58%. Põhilised probleemid olid rühihäired ja nägemisteravuse langus, kolmandal kohal oli ülekaal!

grupitööd

Mõtlemine – mis/kes mõjutab seda, mida sööme

Kadi rääkis pärast statistika tutvustamist toitainetest mida meie keha vajab, jagas toitumissoovitusi ning kõige viimasena käidi läbi ka toitumisega seotud haigused ning tehti nendega lähemat tutvust eesmärgiga selgitata noortele nende haiguste tegelikku olemust (liigsöömine, anoreksia, buliimia jne).

Usun, et noored leidsin enda jaoks väga mitmeid kasulikke nippe ja teadmisi ning üks neiu otsustas juba kohapeal, et hakkab oma toitumises tegema paremaid ja tervislikke valikuid.

Aitäh Kadile ning noortele ja juhtidele, kes kohal olid.

Kadi Truuleht koos Elliga

Categories: Uncategorized | Sildid: , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.