Let’s talk young- räägime vägivallast

Carelin Tuul – Lilleküla rühm

Talgud algasid 8. mai hommikul kell 08:45, kui endale tundus, et nii vara pidi tõusma ei teadnud ma veel seda, et seal oli tüdrukuid, kes tulid Surjust ja pidid neljast tõusma

 Kogunemine toimus Balti Meedia- ja Filmikoolis. Meile tutvustati kooli ja, mida seal õpiti. Meilt võeti intervjuu ja filmiti terve aeg.

Päeva teises osas läksime ETVsse ja tutvusime Urmas Vainoga ja rääkisime vägivala teemal, kuidas seda ennetada ja lõpetada.

ETVst liikusime Eesti Päevalehte, kus nägime, kuidas ajakirjanikud tööd teevad. Me saime küsida neilt kõike. Pidime ise tegema lõpuks paar lühifilmi ja blogisse kirjutama ning nemad ütlesid kaugele nii tundliku teemaga minna saab.

Talgude lõpuks pidi valmima film sellega aitas meid Mikk Granstörm PÖFFist. Tema rääkis, kuidas üks film tekib ja, et mida meie teha saaks, et film õnnestuks.

Õhtu oli kätte jõudnud ja väsimus oli juba suur peal. Kopli Madise talu võttis meid vastu sooja söögiga. Järgmine päeva algas joogaga, et pea ikka puhas oleks päevaks. Peale söömist tuli ajurünnak, et mis filme teha ning kui mõeldud oli hakkasime tegutsema. Päeval saime teada ka seda, et keegi valitakse Eestit esindama Kreekas. Terve päev oli ainult filmimine ja vabaaega palju polnudki aga kõik, mida me tegime oli nii huvitav, et väga ei igatsenudki seda.

Uus hommik algas kursusega, kus veebipolitseinik tuli rääkima oma tööst ja sellest mida ta teeb. Peale seda algas filmimine uuesti. Päev läks kiirelt ja lõppes lõpuringiga, kus valiti Eesti esindaja. Tegime ka ingli tunneli, kus kõik pidid ütlema või tegema midagi head, aga reaalsus, et kõik see hea ja parem läbi on oli nii kurb, et kõik hakkasid nutma.

Faktid vägivalla kohta oli hirmsad ning kurvad. Inimesed, kes kohal olid tohutult huvitatud selle peatamisest. Kogu see üritus oli hariv ja hästi õnnestunud.

 
Lisakommentaar (Bärbel) : Carelin valitigi välja selleks nooreks, kes läheb Eestit esindama Kreekasse antud projekti raames. Palju palju õnne ja ootame muljeid ka Kreekast 🙂

Advertisements
Categories: Uncategorized | 1 kommentaar

Navigeerimine

One thought on “Let’s talk young- räägime vägivallast

  1. Pingback: Meediatalgud täies hoos | Let's Talk Young – räägime vägivallast

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.