Metsavendadele pühendatud mälestusmonumendi avamine Vigala metsas

Rain Järv
Nõmme Noorte kotkaste toetajaliige

Laupäeval 17.10.2015 toimus metsavendadele pühendatud mälestusmonumendi avamine Vigala metsas, endise RVL II staabipunkri asukohas. Noorte kotkaste Tallinna maleva ja Kodutütarde Tallinna ringkonna lippe hoidsid kõrgel Nõmme rühma kodutütred Rebecca Kiibus ja Kaisa Kallaste

Metsavendade mälestusmonumendi ehitus algas suvel ning nurgakivi pandi Eesti taasiseseisvumispäeval 20. augustil. Mälestusmonument on laotud sümboolse tähendusega maakividest kusjuures kaugemad kivid on pärit Ahvenamaalt ja Poolast. Mälestusmonumendi kavandas KL Rapla maleva ja EEML liige Sulev Hatto, peaehitaja oli Kaitseliidu KL Rapla maleva ja EEML liige Heino Hints, viidad ja punkri laagripaiga valmistas Reemet Kaskamp ning ehitusel osalesid Aaro Aaspere, Aimar Maiste, Andrus Maiste ja Hans Hatto.
Mälestusmonumendi pühitses EELK Vigala Maarja koguduse õpetaja Kristiina Jõgi. Avamisel osales Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja staabipunkri saatusest jutustas ajaloolane Martin Andreller. Mälestusmonumendi avasid Raplamaa noorkotkas ja kodutütar.
Lisamaterjali võid leida:
Advertisements
Categories: Uncategorized | Sildid: | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.