Tallinna noored käisid Eestit esindamas Leedu mälestusjooksul

Tekst ja pildid: Maria Järvis (NK Tallinna maleva Nõmme rühma pealik)

9. jaanuaril toimus Vilniuses Leedu rahvuskangelaste mälestusjooks, millest võtsid osa ka Tallinna noorkotkad ja kodutütred.

Mälestusjooks oli pühendatud neile Leedu rahvuskangelastele, kes langesid 13.jaanuaril 1991. aastal Leedu Vabariigi iseseisvuse kaitsel.

Loe rohkem: http://www.ivilnius.lt/naujienos/begiokime/sestadieni-vyks-tradicinis-tarptautinis-pagarbos-begimas-gyvybes-ir-mirties-keliu-/69643d33373439

Meid võõrustas Leedu Militaarakadeemia http://www.lka.lt/lt/titulinis.html  mille endine kadett Viktoria  tutvustas meile Leedu mälestusjooksu tagamaid. Käisime Leedu Genotsiidide muuseumis http://genocid.lt/muziejus/en/  . See on vana KGB maja, sarnane nagu Tallinnas Sauna tänaval asub. Selle maja keldrites olid algsel kujul säiltatud erinevad kongid. Nii inimeste hoidmiseks kui nende piinamiseks mõeldud ruumides viibimine andis selgelt tunde kui kohutav seal kunagi olla võis. Noored said aimu sellest mille eest võideldes langesid Leedu teletorni ja rahvusliku vabaduse kaitsel 15 inimest.

 

Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.