EV pidulik koondus 36 uue kodutütrega

Bärbel Salumäe
Pildid Grete-Kai Saar

IMG_8678

Kodutütred ja noortejuhid EV 98 aastapäeva pidulikul koondusel

19.veebruar 2016. Pelgulinna Gümnaasium on täis siginat saginat. Kodutütarde Tallinna ringkond valmistub Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikuks koonduseks ning juubeliaasta avamiseks, mis lõppeb meie jaoks 22.veebruar 2017 aastal, kui Tallinna ringkonna taastegutsemisest saab täis 25 aastat ja samal aastal tähistab Kodutütarde organisatsioon 85 aasta täitumist. Mis saab olla veel parem.

IMG_8593

Uute liikmete vastuvõtt

22.veebruar 1992 võeti taasiseseisvunud Eestis vastu Tallinna esimesed kodutütred. Ja täna, 24 aastat hiljem, 19.veebaruar 2016 võtame vastu uued 36 kodutütart.
Meie liikmed on olnud tublid ja edukad oma tegemistes. Väga paljud neiud said peale omale uued järgud, omastatud uued erialad, tänatud ringkonnavanema ja peavanema poolt. Ning üle mitme aasta sai antud välja ka hoolsuspael, sel korral Grete-Kai Saarele.

Täname ka Nõmme noorkotkaid, kes täitsid meie koonduse loomingulise poolega.

Ringkonnavanem Jaanika Palm ütles oma kõnes häid mõtteid ja hea meelega tooksin need välja siin blogis samuti. Mis on Eesti ja mida tähendab olla eestlane.

Tänases globaliseeruvas maailmas ei tohi me unustada oma unikaalset päritolu, rahvust, kultuuri. See on justkui meid eristav kaubamärk. Aga me ei tohiks seda vaid valitud hetkedel omaks võtta ja muul ajal unustada, mida tähendab eestlaseks olemine. Me ei tohiks tunda ennast ühtsena ainult laulu-tantsupidude ajal vaid see ülev üksteistsiduv tunne peaks olemas olema ka argipäeviti, kasvõi siis, kui hommikuti kooli või tööle minnes kuuleme Pika Hermanni tornist mängimas „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ ja kui sirutame veidi kaela, võiksime näha ka kaunist lehvivat sini-must-valget lippu. Me võime igaüks leida ka kõige tavalisemas päevas selliseid hetki, mis panevad meid mõtlema, et siin on ilus elada. Leidkem neid veel, sest riigis, mida inimesed armastavad on veelgi ilusam elada.

Kaunist Eesti Vabariigi 98 aastapäeva ja tere tulemast meie ringkonna ridadesse.

Advertisements
Categories: Uncategorized | 1 kommentaar

Navigeerimine

One thought on “EV pidulik koondus 36 uue kodutütrega

  1. Pingback: Veebruar Öökullid rühmas | Kodutütarde Tallinna ringkond

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.