Öökullide märtsikuu

Jaanika Kikkas – Öökullide rühmavanem

 

Märtsis oli Öökullidel 2 koondust: üks väljasõit ekskursioonile Rahvusraamatukokku ja teine mõnus grupitöö omas Kristiine gümnaasiumi pesas.
Kuna paljud polnud veel Rahvusraamatukogus käinud oli meie rühmavanema abi, Vive, nõus oma teadmisi jagama just raamatukogus ekskursiooni korraldamisel.
Suurema grupiga koguneti juba kooli juures, kust mindi koos bussiga kesklinna.
Raamatukogus ootas juba Vive, kes juhatas garderoobi.
Ekskursiooni alustati maapealselt korruselt, mis võib kõigile tunduda I korrusena, kuid tegelikult on juba III korrus. Tutvusime T.Kangro juubeli- ning L.Kogeri isikunäitusega. Tegime toreda sissekande külalisteraamatusse.
Samal ajal, kui ennast registreerisime külalisteks ja saime kaunid kleepsud, avati pidulikult merekultuuriaasta ning laulis M.Matvere.
Edasi suundusime kõrgematel korrustel asuvatele lugemissaalidesse. Käisime ära üldlugemissaalis, teatri- ja filmisaalis ja muusikasaalis ning tutvusime ka Eesti riiklike teenetemärkidega ning nägime toredaid aastakümnete taguseid postkaarte. Meie ekskursiooni peamine külastusala oli Lasteala, mis asub 5. korruse teatmesaalis.
Lastealal jagunesid lapsed iseseisvalt 4 gruppi: kes luges raamatuid ja koomikseid; kes joonistas ja värvis pilte paberil; kes nautis mugavaid ja värvikirevaid lamamistoole ning kes nautis kriitseinale joonistamist/kirjutamist.
Raamatukogust lahkuti üheskoos ja mõnusa tundega.

Algselt planeeritud juuksuri külastus lükkus juuksuri palvel paar nädalat edasi.
Ning tavakoondus oma pesas toimus kõigepealt oma vaheajast rääkimisega ning hiljem toreda grupitöö tegemisega. Lapsed jagunesid gruppidesse vahva rivistuse tulemusena ning grupitöö teemaks oli “Mõtted ja ideed”, mis oleksid seotud Kodutütarde koondustega meie rühmas. Gruppides tehti plakateid, selleks kas kirjutati plakatile märksõnu, joonistati või lõigati ajakirjadest toredaid pildikesi.
Plakati tegemiseks oli aega rohkem kui 30 minutit ning lõpuks sai iga grupp ka oma plakatit esitleda teistele gruppidele. Kõik olid väga julged ja tublid.
Koondus lõpetati koridoris mängides “Haned, luiged tulge koju” ning “Heeringas, heeringas, 123”.

Kohtumiseni aprillis uutel koondustel.
Advertisements
Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.