Salupere luureretk 10-11.06.2016

Maria Järvis- Nõmme NK rühmapealik

 

Noorte Kotkaste Tallinna malev korraldas 11. juunil Läänemaal ja Harjumaal noorte võistlusmatka Salupere luureretk, kus osales ühtekokku 17 võistkonda ning lisaks Tallinna noortele olid esindatud ka Viru, Lääne, Rapla ja Harju malevate noorkotkad ja kodutütred.
Neljaliikmelised võistkonnad panid ennast proovile väga erinevate ülesannete lahendamises. Näiteks luureülesandes tuli kohtuda informaatoriga, kellelt saadi olulist teavet luureobjekti ja seal asuva lisaülesande kohta, misjärel tuli võistkondadel märkamatult siseneda luureobjektile ning saada sealt oma valdusesse oluline dokument. Lõpuks pidid võistkonnad luureraportina kogu ülesande kokku võtma.
 
Lisaks luureülesandele tuli võistlusel läbida takistusrada ja meditsiiniülesande raames toimetada aja peale vigastanud kaaslane kanderaamiga ohutusse kohta. Samuti said võistlejad traditsiooniliselt ennast proovile panna füüsilist pingutust nõudval paadiülesandel ning pidid mitmetes kontrollpunktides kasutama juba varasemalt õpitud noorkotka tarkusi.
Tallinna kodutütred võtsid osa nii võistlejate kui korraldajatena. Rajal oli kokku 6 neidu. Üks vaid kodutütardest koosnev võistkond ning üks vanemas ja üks nooremas vanuseklassis koos poistega rajal olev tüdruk.
Üldarvestuses saavutasid Tallinna kodutütred tubli viienda koha.
Kui võistlustel käimine on meie tüdrukutele juba tavaline, siis võistluste telgitagustes kaasa löömine on oluliselt harukordsem võimalus.
Kolm tüdrukut, kes siis vastavalt vajadusele olid, staabis, vastutegevuses ja kontrollpunktides, said tõenäoliselt sama vähe magada või isegi vähem magada kui rajal olevad noored.
Vastutegevuses olnud noored rääkisid kuidas nad ennast varjates ootasid lähenevaid võistlejaid ning siis nende poole jooksma hakates avastasid, et vahele on kohe kohe jäämas nende endi parimad sõbrad. Kuid mängureeglid olid kõigile teada. Kui sa kõnnid mööda teed, siis kohtud sa vastutegevusega ja kui sind siis kätte saadakse, siis pead oma elutalongi loovutama.
Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.