Maleva noorte suvelaager Hiiumaal

Tekst – Bärbel Salumäe
Pildid: Grete-Kai Saar

IMG_9339

On juba ammu saanud traditsiooniks, et igal aastal augustikuu viimasel nädalavahetusel saavad Tallinna ringkonna ja maleva noored kokku suvelaagris. Sel aastal sama lugu, aga samas nii erinev. Laager toimus Hiiumaal ning seda koostöös Lääne maleva Hiiumaa malevkonnaga.

Kevadel tegime ettepaneku Hiiumaa noortele, et teha laager koos, seda eesmärgiga anda meie noortele võimalus sõita Hiiumaale ja näha, kuidas seal laagerdatakse. Lisaks hiidlastele osales meie laagris ka Võrumaa ja Läänemaa noorkotkaid ja kodutütreid ning Haridusministeeriumi kaudu Pae Gümnaasiumi noored. Koos juhendajate ja korraldajatega oli meid alaliselt laagris 200 inimest ning lisaks veel külalised Politseist, Päästeametist.

Sel korral oli laager üles ehitatud selliselt: Kogu laager jagati kümneks grupiks ja iga grupp valis omale nö pea ja saba, ehk kes vastutavad selle eest, et iga grupp iga kord õigel ajal õiges kohas oleks. Esimene päev kulus meeskonnatöö, õhtuse etluskava ettevalmistamisele. Märksõnaks “Vabadus”. selle all võis mõista nii kodumaa vabadust, sõnavabadust, mõttevabadust jne. Igal ühel võis olla oma mõte ja tunne sellega seoses. Ja täpselt nii palju erinevaid arusaamasid ka oli. Hiljem mängiti/tantsiti seltskonnatantse ja mänge.

Teine päev oli töötubade päraslt: liiklusohutuse töötas keksenduti rula, rulluisud, rattad liikluses, lisaks juurde muusika/raadio kuulamine liiklemise ajal. Raudteeohutus, veeohutus. Oma tehnikat tutvustas Päästeamet. Tehti Paracord käerihmasid, meisterdati laagri medal, lasti vibu ja airsofti ning tutvuti treeningliigi Pilatesega. Tahan siikohalöelda suured tänud kõikidele töötubade juhendajatele, kes te leidsite aega meie laagrisse tulla ja enda teadmisi-oskusi edasi andma.
Ja õhtu oli erinevate seltskonnamängude/võistluste ja 90-ndate disko päralt.

Viimane päev keskendus spordile – teatevõistlused nii trikiga kui trikita. Nalja oli rohkem kui eeldati ja vigastusi vähem kui oodati (neid ei olnudki 🙂 )

Sel korral muutis laagri kindlasti erilisemaks ka pikk sõit praamiga. Ja nagu hiidlastele kombeks, lõppes laager lausega: “Aitab jutust, muidu jääme praamist maha ” 🙂

Noorteinstruktorid tänavad südamest ja kallistavad kõvasti meeskonda, kes abistasid meid laagri läbiviimisel, eriti Tallinna maleva noortejuhte, vabatahtlike ja lapsevanemaid ning Hiiumaa, Võrumaa vabatahtlike noortejuhte. Iga inimese panus on märkimisväärne ja oluline. Suur suur tänu Teile kõigile!!! Uuel aastal uue hooga ja uues laagris.

 

Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.