Nõmmekad Rabarüblikus

Tekst: Bärbel Salumäe
Pildid: Rabarübliku lasteaed

14

On üks vana traditsioon, mida KL Tallinna maleva Nõmme malevkond koostöös Rabarübliku lasteaiaga vedanud on. Igal aastal, Vabariigi aastapäeva paiku, käib Nõmme malevkond Rabarübliku lasteaiale õpetamas väiksemaid ja suuremaid tarkusi.
Sellel aastal läks ring veidike ootamatult, kuid siiski läbi õnneliku juhuse (ei ole halba ilma heata 🙂 ), noorteorganisatsioonide kätte.
KL Nõmme malevkonna poolt Kalev, NKK Nõmme jsk poolelt oli väljas Bärbel, KT Nõmme rühma poolelt Kaisa ja NK Nõmme rühmast Georg-Henry ja lisaks KT Nõmme rühma noortejuht Martin.

Mida me lasteaianoortele sellel aastal siis pakkuda suutsime? Georg õpetas noortele, mida “sõdurpoiss” metsa kaasa tavaliselt võtab. Seda muidugi läbi laste silmade ja kerge huumoriga. Kui palju lapsed kuulasid, oli iseasi, kuid koti selga proovimine ja kiivri pähe panek oli küll nende jaoks huvitav. Eks neil ikka mõni tarkusetera ka pähe kinnistus, sest nii mõnigi laps tuli rääkima järgmisse punkti, mida ta kõik omale kaasa järgmiseks metsa minekuks pakib.
Kuna väljas oli suhteliselt krõbe ilm, siis liikumine oli sellel päeval täiesti omal kohal. Martin tegi lastele riviharjutust. Kui muidu ruumis sees on lastel parem-vasak kenasti selge (paremal on uks ja vasakul klaver), siis väljas olid nad omajagu segaduses küll. Aga ei olnud hullu. Selle lühikese tunni jooksul said juba vähemalt pooled lapsed selgeks parema ja vasaku poole ning päris mitu last kasutasid marsisammu ka õues liikumiseks, sest see oli nende jaoks palju põnevam kui niisama kõndimine. Ja kui soe juba sees, siis kuidas seda säilitada. Lisaks riviõppele keetsid lapsed seal samas punktis ka katelokiga omale sooja teed. Ja küll see maitses hästi külmas õues.
Kaisa omalt poolt rääkis noortele, kuidas on magada sõduritelgis. Küll see oli laste jaoks huvitav. Kuidas saab magada ilma põhjata telgis? siin on ju must ja porine ja putukad ja mutukad. Aga julgemad lapsed hakkasid naerma ja ütlesid, et see pole midagi. Palju hullem on magada lageda taeva all. Mõtle kui hakkab vihma sadama või lund. Siis ei saa ju üldse magada! Nende laste tarkusetrad on väärt üles kirjutamist. Lisaks pakkus Kaisa enda poolt ka väheme esmaabi teadmisi. Lapsed aga arvasid, et seda võiks rohkem ema-isa teada, ega nemad ka kõike meeles jõua pidada! Vot nii!
Aga, et laste pea tarkusest liiga suureks ei läheks, siis viimase punktina said nad teha sõitu autokastis. Roolis meie Kalev ja autokastis koos noortega Bärbel. Ring, mida sõideti oli küllaltki suur (võttis aega üle 10 min) ning põhilist elevust tekitas see, kui auto jõudis Vabaduse pst-le, siis sai nii palju lehvitada teistele autodele ja kui sealt tagasi ka lehvitada, siis need kilked olid kõrvu lukustavad. Aga laste rõõm ja sära silmis. See on unustamatu.

Aitäh Rabarüblikud meid kutsumast ja Nõmme malevkond kindlasti jätkab Teiega koostööd.

Advertisements
Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.