Õppe-aasta lõpulaager

Pildid ja takst Jaanika Kikkas

Sel aastal organiseeris Öökulli rühma juhendaja laagri asukohaks Männiku lasketiiru, sest seal lähedal on mõnus männimets orienteerumiseks ja samas ka head ööbimisvõimalused.

Töötubade valiku otsustasid matkamängudes populaarsed kontrollpunktide ülesannete teemad.

Kuna laager oli plaanitud nädala keskele, kohe peale Kristiine gümnaasiumi tunnistuste andmist, siis oli alguses väike väljakutse korraldada laste kohale jõudmine laagrikohta. Kuid vahetult enne laagri toimumist leitigi üks inimeste transpordiks kohandatud kastiauto, millega lastele väga meeldis sõita.
Laagrist võtsid osa peamiselt Öökullide rühma kodutütred, aga ka ÜLK rühmast oli mitmed esindatud.
Esimesesse päeva oli planeeritud erinevaid töötubasid. Meie rühma “metsamees” Raul tuletas meelde, mida kõike võiks teada ja kaasa võtta, kui minna matkama. Näitas erinevaid võimalusi, kuidas looduses endale magamisase ja varjualune leida. Samuti kuidas koguda joogivett, kui juhtub et olude sunnil joogivesi peaks otsa saama.  Meie ringkonna instruktor Bärbel rääkis liiklusest läbi jalgratturi vaatevinkli ning jooksvalt vastati  jalgratturi liikluseksami küsimustele. Noorkotkaste esindajad, instruktor Joonas ja Georg-Henry rääkisid sidepidamisest. Männiku laskeinstruktor Karin juhendas lasketiirus neide võimalikult täpseks ja stabiilseks laskmiseks ja nii mõnigi võiks peatselt piisava trenni korral osaleda edukalt mõnel võistlusel. Pikaaegne Täppsportlane Mirjam õpetas orienteerumise algtõdesid ja koos nauditi laagri esimese päeva ülisooja ja päikselist ilma metsas ringi liikumist.
Vahepalasid ning toekamaid ja väga maistvaid sööke valmistas ÜLK rühmavanem Vive.
Töötubade jätkuks sisustati aega “Kodutütarde Kuldvillaku” mängimisega suures saalis.
Peale õhtusööki külastasid teraapiakoerad, retriiverid Sani ja Sissy meie laagrilisi ja muljetamist jätkus päris pikalt.
Et suveks oleks piisavalt ideid oma aja sisustamiseks, rääksid Lilleküla rühmavanem Merle ja Jaanika veidi herbaariumi tegemisest ja taimedest üldisemalt ning näitasid juba varasemalt tehtud kogu.
Enne magamist oli vaja keha ja vaimu lõdvestada ning tehti mõned toredad liikumisharjutused sumedas suveõhtus ringkonnavanema Minna juhendamisel.
Öörahu saabus juba kl 22, sest värske õhk, liikumine ja uued teadmised väsitasid mõnusalt meie laagrilisi.

Hommikuks polnud eelmise päeva sumedast ja päikselisest ilmast mitte midagi järel. Sadas hoopis paduvihma. Matkamängu kümnest punktist jäeti alles 7, et siiski kohe kasutada eelmisel päeval õpitut ja väikeste võistkondadega rajal iseseisvalt hakkama saada. Matkamängu tegevuspunktides tuli visata täpsust lendava taldrikuga, lüüa puupaku sisse naelu, määrata pudelites olevat vett (raba-, mere-, kraani- või pudelivesi), treeninda mälu Kimi mänguga, lahendada mõistatust, määrata kaugust ja leida peidetud sõnumiga tahvel. Osad tegevuspunktid olid kohtunikega, kes olid vanemad kodutütred Helina ja Liisa Greta. Enamus võistkondi said matkamänguga kenasti hakkama, hoolimata ilmataadi vingerpussist ja rühmavanema soovitustest ennast katta kasvõi kilekottidega, kui jope ei olnud piisaval vihmakindel.

Peale matkamängu oli planeeritud ka lõkke ääres tee joomine ja lõkkepiruka küpsetamine, kuid seda saame siis järgmisel korral teha. Selle asemel kuivatati ja/või vahetati oma märjad riided ja joodi teed õppeklassis.
Tagasisidest laagrikohta nii palju, et tuleb alati valmis olla Eesti heitliku ilmaga ning kunagi pole liiast kaasa võtta ka vihmariideid ja -jalanõusid.
Sest laagrikorraldamine võtab omajagu aega ning kahju oleks lihtsalt osa tegevusi ära jätta. Nii mõnigi laagriline arvas, et laager võiks hoopis pikem olla kui need 2 päeva, mis on korraldajale väga suureks tunnustuseks.

Nüüdsest uute kogemuste võrra rikkamana võivad laagrilised suvesse rutata ja muljetada kõike õpitut.

Suur tänu kõigile juhendajatele ja osalejatele.

Kohtumiseni järgmises laagris ja õppeaastal!

Advertisements
Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.