Suurlaager Tartumaal

Pildid ja tekst Maria Järvis

2016 aastal sai suurlaagrite korraldamistega ring Eestimaale peale tehtud ning kõik algas otsast peale. Ehk siis oli selleaastane suurlaager järjekorras kuuteistkümnes. Päris paras pubekas juba.

Ja sel korral oli tunda sellsit pubeka hõngu ka kogu laagris. Esiteks oli näha ja tunda, et korraldajad on olnud noored ja segased. Loomulikult oli ka ilm täpselt teismelisele kohaselt tujukas. Siis kui Tallinna maleva noored osalesid veemängude töötoas, kallas ka taevast alla paksu paduvihma. Sama oli ka võidu suusatamise ajal. Ehk siis ilmselgelt imeline kokkuvõte sellest, et pole vahet mis ilm on, noortel on ikka lõbus. Seda enam, et kui sa juba niikuinii oled läbimärg, siis ei saa ju ülepeakaela vette kukkumine sind enam üldse kuidagi häirida.

Siiski mingil hetkel tekkis vajadus ennast pesta. Võtsime Harju malevaga kokku mõned pead, paar vahendit ja hulk usinaid käsi ning metsa sai ehitatud korralik välidush. Koormakile, paar kanistrit vett, euroalused ja oligi valmis. Järgmistel aastatel oleme me juba veel targemad- võtame kõik vajaliku ise kaasa. Aga koostööst sünnib midagi eriti lahedat.

Tallinna noortel on suurlaagris tekkinud oma traditsioon. Nimelt, tuleb suurlaagris alati ära süüa kamba peale vähemalt kaks hiigelsuurt arbuusi. Mitte, et laagri korraldajad oleksid meid toiduga kuidagi kehvalt varustanud. Selle aasta laagri kokad olid nii naerusuised ja lõbusad ning toidud megamaitsvad. Lisaks veel õhtune moosisai ja kakao- just laagris on see kõige maitsvam.

Advertisements
Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.