Tallinna kodutütred saavutasid mälumängus II koha!

Tekst: Bärbel Salumäe
Pildid: Merle Toompark

24116670_1688426611221430_1114901173_o

KT Tallinna ringkonna võistkond vasakult: Maria Elisa Tinnuri, Gerli Annabel Süld, Kätlin Laurson ja Rebecca Marie Kiibus

 

 

25.novembril toimus Valgamaal Kodutütarde ja Noorte Kotkaste vabariiklik mälumängu võistlus. Kodutütarde poolel olid kohal kõi 15 ringkonda.

Tallinna tüdrukud, saades tegelikult võistkonna kokku alles kolmapäeva õhtuks (22.11), olid valmis minema läbi tule ja vee, tulgu mis tuleb, rääkimata igasugusest ettevalmkistusest. Aga on ju tuntud ütlus: “Jänesed lasteshampust ei joo”.

Ja see üleöö kokku saanud võistkond ületas ka enda ootused igati. Koju tuldi uhkelt II koha omanikena Valga ringkonna järel ja Võru ringkonna ees.

Võistkonda kuulusid Nõmme rühmast Rebecca Marie Kiibus, Kätlin Laurson, Gerli Annabel Süld ja Squad rühmast Maria Elisa Tinnuri, võistkonna esindajana kaasas Merle Toompark Lilleküla rühmast.

 

Mõned näited küsimustest:

  • Maailmas on üks asi, mida igal aastal valmistatakse sadades tuhandetes, ent sellest hoolimata ei müüda neid kauplustes. Ometi saadetakse selle asja pildiga pstkaarte hulgaliselt üle maailma laiali. Millest on jutt
  • Mis on kaugeim palja silmaga vaadeldav objekt, mida on võimalik näha ilusa päiksepaistelisel päeval Tallinna teletorni vaateplatvormilt?
  • Maailmas hakkas nende kasvatamine arenema 1930. aastatel, Eestis on see moodi läinud alles viimastel aastatel. Tänavuseks on siin loodud ka omaette ühing, eesmärgiga muuta küsitava kasvatamine Eestis äratasuvaks hobiks, mis võimaldaks hiljem “vallutada hoopis kaugemaid turge”. Tegi ongi kasvava turuga kõikjal maailmas, kusjuures kasvatamaiseks sobivad eeskätt perekonda Eisenia kuuluvad liigid (Eisenia foetida, Eisenia andrei). Siinkandis on enim tuntud USA-s aretatud California punane ja Venemaal levinud Staratel. Mille maalähedase kasvatamisest on jutt?

Vastused leiad alla kerides.

24115475_1688425514554873_38383649_o

Vastused: Lumememm, Päike, Sõnnikuussid (vihmaussid)

Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.