Extrömi marss

Tekst: Katriin Ivanov, Rebecca Marie Kiibus
Pildid: Katriin Ivanov,

 

Nõmme kodutütred on osalenud alates esimesest Ekströmi matkast antud vahval üritusel. Toimus sel aastal see 27.jaanuar kaunil Lahemaal. Algus ja lõpp oli Kolga mõisa juures, kus oli avatud kohvik, müüdi kohalikku kraami, oli avatud kino ning toimus ennem matka ka näidislahing. 

Ekströmi marss on liikumisharjumust edendav sõjaajalugu tutvustav kogupere sündmus. Siin on lisaks loodusmatkadele ka erinevad ajastu-omased elamused muusikast ja kinost laada ja õpitubadeni. Marss on pühendatud Vabadussõjas Viru rindel võidelnud Soome vabatahtlike rügemendile ja nende rootslasest juhile kolonel Ekströmile.

Iga aasta kogub matk järjest suuremat populaarsust, seekord oli rajal ka liitlased, Kaitseliidu liikmed, aktiivsed ja toredad inimesed, kaugemad matkajad olid Soomest ja Rootsist.

Matkal on 3 erineva pikkusega rada 7, 17 ja 30 kilomeetrit, mis on märgistatud.

27. jaanuaril toimus Kolgal ja ümberkaudses looduses iga-aastane Ekströmi marss, kus osalejatel oli võimalus valida lühikese (7 km), keskmise (17 km) ja pika (30 km) trassi vahel. Enamus meie kodutütreid ja juhte, kes kohal käisid, valisid lühikese või keskmise raja. Kuigi praegu võtsid noored hooaja alguse tõttu veel rahulikult ja ei hakanud ennast kõige pikemal rajal ületama, siis tuli siiski marsi fotovõistluse eripreemia “Untsus endel” Tallinna ringkonnale! Selle teenisid välja Nõmme KT rühmavanem Katriin Ivanov, kodutütar Edith Reinmann, tema ema Merli Reinmann ja koer Amir.

Osa matkajaid olid ka kostümeeritud ajastule vastavalt.

Matka korraldava MTÜ Estlander liikmed kuuluvad Tallinna Malevasse.

 

 

 

 

Advertisements
Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.