Grete-Kai sõidab Ameerikasse end koolitama

Meie USA hea partner Eesti- Ameerika Heatahteselts ootab jälle kandidaate Kajaka salga koolitusele.

Programm kestab 1.-23. august 2018. Nagu ikka on programmis koolitustunnid, aga ka kohalike vaatamisväärsustega tutvumine. Lisaks osaletakse väliseestlaste skaudi- ja gaidilaagris alllaagri juhtidena.

Kodutütreid on seal juba käinud üle paarikümne ja see reis on mälestused kogu eluks.

Tingimuseks on see, et vanus on 18-22 ja loomulikult peaks tal olema kodutütarde organisatsiooni staaži vähemalt 3-5 aastat. Kandideerida võivad kõik kodutütred üle Eesti, kes tingimustele vastavad. Välja valitkse üks tüdruk (valiku teeb Kajaka programmi juhid USAs).

FB_IMG_1521364266218

 

 

On suur rõõm teada anda, et sellel aastal sai valituks meie, Tallinna ringkonna, Squad rühma kodutütat Grete-Kai Saar.

 

 

 

Tallinna KT noorteinstruktor Bärbel Salumäe

,,Grete-Kai jätab väga tagasihoidliku mulje, pigem on ta vaiksem kui tähelepanualdis. See-eest aga väga tegus. Ei ole asja, mida ta ei oska või ei taha teha. Tema võime kõike ja kõiki märgata on hämmastav. Ürituse planeerimisel on Grete-Kai alati esimeste seas end appi pakkumas ning ei mäleta mitte ühtegi korda, kus on oma lubadusest abistada mõne valdkonna juures taganenud. Pigem teeb ta rohkem kui vähem. Seda näitab ka asjaolu, et olles ise alles kodutütar, avaldas ta soovi oma koolis avada uue kodutütarde rühma. Kuigi ta on alaealine ja ei saa ametlikult rühmavanem olla, siis dokumentide järgi olen rühmavanem mina, kuid tegeliku töö teeb siiski ära Grete-Kai. Ning alati on tema juhitav rühm ringkonna üritustel väljas. Grete abivalmidus, heatahtlikus, aktiivsus, sõbralikkus, korrektsus ja ausus on vaid vähesed sõnad, mis teda iseloomustavad, neid on ikka kõvasti rohkem. ‘’

img_0615

2016 aasta tegijad. Vasakult Jaanika Kikkas, Carelin Tuul, Grete-Kai Saar ja Raul Kikkas

ÜLK rühmavanem Vive Pandis

,, Ülelinna kodutütarde rühma endine liige Grete-Kai Saar on olnud väga pikka aega kodutütarde organisatsiooni liige. (alates 7.a.)
Ta on olnud kohusetundlik ja aktiivne, näidates end väga tubli ja eeskujuliku kodutütrena, osaledes väga erinevatel üritustel.
Viimastel aastatel on ta näidanud oma initsiatiivi üles, pakkudes ennast üritustele appi,kas ürituse korraldamisel või tegutsema fotograafina.
Ta taaselustas ka Vanalinna Haridus Kolleegiumi rühma, mida ta nüüd juhib.
Grete Kai on küll nimetatud rühmavanema abiks, kuna vanus ei luba veel olla rühmavanema seisuses.
Tegelikult tegutseb rühmaga just tema ning abi ta seejuures ei vaja, kuna tal on kogemusi rohkesti ja kodutütarde tegemised talle väga tuttavad.
Grete-Kai Saar on sobiv kandidaat Kajaka salga koolitusele, omandamaks seal pakutavaid juhtimis- ja psühholoogiaalaseid teadmisi. ‘’

FB_IMG_1521364287132

Kodutütarde Tallinna ringkonna esindus Rootsis võistlustel. Vasakult: Nõmme rühmast Rebecca Marie Kiibus ja  Kätlin Laurson, keskel noorteinstruktor Bärbel Salumäe,  Sguad rühast Liisi Tooming ja Grete-Kai Saar

Nõmme Noorte Kotkaste rühmapealik Maria Järvis

,,Grete-Kai Saar liitus 2016 aasta sügisest KT Squad rühmaga. Enne seda olen temaga kohtunud mitmetel KT ühisüritustel. Ta on jätnud alati väga asjaliku ja tagasihoidlikku mulje. Kuid alles temaga päriselt tuttavaks saades hakkas ta avama ennast ja erinevaid kihte mis temas peituvad.
Nagu ma juba kirjutasin, siis kõige esimene mulje temast on tagasihoidlik ja vaikne. See mulje pole vale, aga tegelikkuses on temas palju palju rohkem. Grete-Kai on hea kaaslane igas olukorras. Ta on tark, nutikas ja vastupidav. Mitmeid tunde raske maastikuga matkal ei suuda teda murda, vaid toob ta silmisse sära ja annab justkui energiat juurde. Ta jõuab märgata teisi ning vajadusel abikäsi ulatada. Mis siis, et ise on sõna otseses mõttes põlvini rabas täiskasvanud meestega sammu pidamas.
Grete-Kai üks suurimaid ja imetlusväärsemaid oskusi on ise õppimine. Sageli peab noori motiveerima, et nad astuks sammu kaugemale, uuriks ise midagi välja või võtaks iseseisvalt kätte ja teeks endale vajalikud asjad selgeks. Lisaks sellele on ta alati kedagi aitamas, vajadusel olemas ning just õigel kohal õiget asja tegemas.
Grete-Kai võeti teiste noorte poolt väga kiirelt omaks ja ta oleks justkui kogu aeg nende seltskonda kuulunud. Teda hinnatakse tema kaaslaste poolt ning peetakse lugu tema tarkusest ja asjalikkusest. Aga õnneks oskab ta ka olla lapselikult rõõmus ja elevil ning õnnelik väikeste asjade üle. Kindlasti ei ole ma kordagi kuulnud teda millegi üle virisemas. Kui võimalik, aitab ta olukorda parandada, aga kui ei ole midagi muud teha kui tundide kaupa paksus paduvihmas oodata, siis Grete-Kai on selliseks hetkeks parim kaaslane.
Oma vaiksel moel oskab ta olla teistele eeskujuks ja liidriks. Ta ei pea pingutama, et teised teda järgiks, see on pigem loomulik, et temaga soovitakse koos asju teha. Ja seda nii 7 kui 37 aastaste poolt. Ta on kõigiga ühtviisi sõbralik, aga vajadusel oskab oma sõna maksma panna. Ta teab mida ta tahab ja oskab ning julgeb seda ka välja öelda. Ta oskab seada prioriteete ning peab oma lubadustest kinni. ‘’

 

Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: