Ajateenijal töövarjuks

Kirjutab Squad rühma kodutütar Carolina Sildam

Heihei. Minu Kuperjanovisse retk algas sellest et mu kallis rühmavanem jagas gruppi et tüdrukud ajateenija töövarjuks. Nii ma siis regasin ära ennast veidi enne augustit sain teada kuupäeva ja kella. Koha sain ise valida.

Minu sõit Kuperjanovisse algas juba päev varem 7ndal augustil. Selle veetsin Võrus olles, kohalike vaatamisväärsustega tutvudes. Kolmapäeva hommikul jõudsin veidi enne 10 sinna. Esimese asjana saime kätte vormid ja panime selga. See järel viidi meid kasarmusse ja tehti tutvustav ringkäik, kus näidati kuidas ajateenijad elavad. Millised on nende eluruumid, puhkeruumid ja räägiti juurde ka ajakavast ning üleüldse sõduri elust.

Ööbisime miinipilduja kompanii ruumides, sest sel aastal uut rühma ei võetud. Me liikusime koos tagala kompaniiga, kes olid juuli alguses ajateenistusse tulnud. Meid viidi kasitakaga harjutusväljakule, kus saime ajateenijate harjutusi vaadata. Nad õppisid viimaseid asju järgmise nädala eksamiks. Ehk siis vana nimega SBK ja nüüdse nimega laskuri kursuse eksamiks.

Küll aga anti meile endale kaardid kätte ja saime orienteeruda vahepeal. Öörahu lükkus 20minutit edasi, sest kaks rühma jõudsin hiljem kohale ja süüa saime veidi enne kella 10õhtul. Järgmisel hommikul oli 6st äratus ja 5minutit oli aega, et riietuda. Oli hommikuvõimeline, kus meeste suust oli kuulda, et jooksu pikkus oli lühem ja võimlemine lihtsam. Ei tea, kas meie pärast? Ka sai kuulda palju et esimesel päeval oli söök olnud väga hea. Peale võimelist oli vaba aega ja 7 pidime rivvi võtma jälle, et sööma minna. Saime seal kuulda, et me kohati tegime paremini taktsammu marssi kui mehed. Hommikuks oli mannapuder ja croissant. Peale sööki võtsime söökla juures rivvi ja tänasime söögi eest.

Kõndisime jälle taktsammu marsiga tagasi. Jõudsime rivi platsile tagasi, siis kontrolliti meestel küüsi, habet, kukalt ja asju mis neil taskus. Pärast seda läksid mehed metsa ja me jäime linnakusse. Tutvusime sõduri varustusega ja linnakuga mis seal oli. Väga meeldejääv 24h oli seal ja endalgi tekkis tahtmine sinna aega teenima minna. Kui veel selline võimalus tekib, siis soovitan kõigil minna, sest see annab ainult kogemusi juurde. Isegi tahaks veel minna. Väga lahe, et kaitseministeerium sellise asja korraldas!

Kaitseministeeriumi Facebooki lehel Naised riigikaitses, on teiste noorte kogemused ja rohkem pildimaterjali. Mine uuri järgi!

Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.