Kuidas Squadi tüdrukud Pärnus käisid

Squad rühma tüdrukud veetsid aktiivse ja hariva nädalavahetuse Pärnus. Meie kutsujaks oli Tallinna maleva noorte kotkaste uus instruktor Marleen.

Koostöö noorte kotkaste ja kodutütarde vahel on järjest rohkem hoogu juurde saamas ning selle raames võeti meid Põrnu seiklusele kaasa. Kõigepealt külastasime Pernova loodusmaja. Kolme tunniga saime selgeks, kes on aasta 2019 loom- Kobras. Õppisime lähemalt Metssigu tundma ning saime ülevaate liblikatest ja teistest putukatest.

Pernova loodusmaja on enamjaolt Euroopa Liidu rahadega ehitatud ning seal on loodud kõik võimalused, et lapsed ja noored saaksid süviti õppida, loodust, keemiat, jms. Seal on kõige ägedam pisiloomade nõrgake, kus on ülinunnud jänkud ja kilpkonnad ja teised loomakesed. Lisaks veel suur taimede valik ning püsinäitusena saab alati tutvuda looma jälgedega või katsuda erinevate loomade karvastikku. Samas on ka loomade topised, et saabki kohe päris elusuuruses ilvest ja karu vaadata ning nendega koos pilti teha.

Edasi läks meie tee Pärnu vanglasse. Selgus, et vanglasse sisse saamine on palju keerulisem kui sealt välja saamine- vähemalt nii me arvasime, kuni sealsetesse põgenemistubadesse sattusime. See oli üks tore seiklus! Natukene kõhe ka, sest valvurid olid seal ikka kurjad ja iga väiksemagi rikkumise eest võis kartsa sattuda.

Õnneks pääsesime me kõik põgenema ning saime aimu selle kohta, kuidas päris vanglas kunagi elu oli. Peab tunnistama, et mitte just kõige toredam. Hea oli, et me läksime sinna vaid ekskursioonile ja pärast mitut tundi vanglamüüride vahel saime minna mõnusalt õhtust sööma.

Õhtul said noored ennast lihtsalt hästi tunda. Mängiti kaarte, lobiseti uute sõpradega, tantsiti, lauldi ja mürati niisama.

Hommikul tutvuti linnaga läbi fotojahi toreda mängu ja siis juba tagasi koju. Vaata fotojahi pilte SIIT.

Suur suur tänu Sulle Marleen!

Fotod: Marge Saadre

Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.