“Oi seda ilusat uut kodutütarde vormi olen ma alati tahtnud! “

Tekst ja pildid: Triin Kravets

 

Ehk kuidas Öökullide, Sadama ja Iilikeste rühmade kodutütred improteatrit õppisid ja etendasid.

Improteater andis noortele võimalust vabalt ning ilma kindlate reegliteta luua ise humoorikaid etteasteid ning julgustada üksteist erinevates olukordades improviseerima. Improteater aitab treeninda suhtlemisoskust ja kasvatada enesekindlust, lisaks peab tegema koostööd, mis omakorda õpetab teistega arvestamist ning enda märkamist grupis ja ideede selget väljendamist.

Noorte lemmikuteks kujunesid improvisatsiooni etteasted “Kingitus”, millest allpool ka üks videoklipp, mida noored Kaitseliidu aastapäeva pidulik koondusel esitasid. Kingituse mõte oli teha nähtamatu kingitus oma kaaslasele ning emotsiooni tekitas kingisaajale võimalus ise kingituse üle rõõmustada ning sealjuures ise öelda, mis oli see kingitus mille üle ta rõõmustas. Tänulikud oldi nii uue koerakutsika, kodutütarde uue vormi, telefoni, kingade ja palju muu üle.

Koostööna oli vahva noorte jaoks mäng “Dr. Kõiketeadja”, kes on tark tegelane, kes teab kõiki vastuseid. Pidulikul koondusel oli esindatud 3 doktorit, kus grupp noori sai järjest hakata vastama ühele küsimusele igaüks ühe sõnaga, kui tundus, et sellest jadast tuli lause kokku, lõpetas lause üks vahva üksmeelne kummardus.
Oma improtunnis tutvustas Märt osalistele erinevaid mänge ja harjutusi, mida teha, et arendada esinemisjulgust ja koostööd. Ning alati ei tundugi see nii lihtne, näiteks sõpradega omavahel on alati julge kommenteerida ning itsitada, kuid kui vaja seda teha suurema ning enamaolt võõra seltskonna ees, siis olemasolevast enesekindlusest võib väheseks jääda. Sellepärast on alati olnud tore, et noortel on olnud võimalus pidulikul koondusel esineda ja just arendada esinemisoskust ja enesekindlust.

 

Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.