Salupere luureretke ettevalmistused

Juba mõnda aega käib Tallinnas Nõmmel äge Salupere luureretke jaoks ette valmistamine. Squadi tüdrukud koos Nõmme NK poistega ning külla kutsutud Pelgulinna neiud on juba mitmel nädalal ja ühel nädalavahetusel kokku saanud ja püüdnud aru saada, et mis imeloom see üks patrullvõistlus on. Osadel noortel on varasem kogemus olemas, teised lähevad päris esimest korda rajale.

Ega kogenud noortele ei olegi midagi uut. Juhend tuleb korralikult läbi lugeda ja õiged asjad kaasa pakkida, piisavalt toitu lisaks, parim seltskond kaasa ja tore nädalavahetus ongi garanteeritud. Vähemalt nii tundub asi meie Athena tüdrukute puhul käivat. Kes siis veel ei tea, siis Athena koosneb Nõmme KT ja Squad KT tüdrukutest, kes sel aastal viimast korda samas koosseisus metsa lähevad. Viimane Ernake on neil seljataga ja selles koosseisus saavad neiud rajale alles paari aasta pärast ning seda siis juba täiskasvanute arvestuses. Kuid Athena ei kao kuskile, sest järelkasv on vinge ning osad senised olijad jätkavad ka järgmisel aastal.

Aga selleks, et ühel võistlusel saaks üldse osaleda peab kõigepealt tahe olema. Ja seda noortel jagub. Teine oluline komponent on nali ja naer. Ilma selleta metsas hakkama ei saa ja kui sa oled tujukas või pirtsakas, siis teed oma tiimi elu raskeks.

Edasi läks kõik lihtsalt. Lugesime üheskoos juhendi läbi. Arutasime natuke olulisi punkte ning siis juba tiimidega usaldusülesandeid täitma. Mis te arvate, et on lihtne oma tiimi kaptenit usaldada? Tegelikult ei ole. Eriti kui sa tead, et ka tema on esimest korda rajal. Aga võistluste ajal sa oma kaptenile vastu ei vaidle. Teed seda mida tema ütleb.

Esimene ettevalmistav koondus läks nii kiirelt, et juhendajana ei saanudki päris täpselt aru, et mis juhtus. Ega noortel endil oli ka üllatus suur.

Teisel koondusel võtsime ette juhendi lugemise. On oluline, et sa täidad etteantud võistlusjuhendit punkti pealt, või siis kui sa aru ei saa mis seal on, küsid lisaküsimusi. Ilmselgelt sai noortele sisse kirjutatud ikka paar konksu ka ja oi, seda pettumust, kui sai selgeks, et juhendis oli hoopis midagi muud kirjas kui noored tegid. Teine asi oli ülesande sooritamise ajast kinni pidamine. See tekitas alati stressi. Aga mõned asjad sai kiiremini tehtud ja mõne teise ülesande tegemiseks ei jagunudki aega. Aga just seda oligi vaja õppida. Sealt edasi tegelikult veel seda, et kui ülesanne ei õnnestunud, siis ei tohi sel teemal pikalt mõtlema jääda vaid tuleb edasi minna. Motti kaotada ei tohi sest järgmine ülesanne ootab ees. Sel päeval ei olnudki enam eriti aega muid asju teha. Isegi kokkuvõtte aeg jäi üürikeseks.

No ja siis tuli meie suur matk. Saatsime võistkonnad ja vastutegevuse rajale. Liikusime Plangust Männikule ja tagasi. Pean tunnistama, et mina küll noortega sammu pidada ei jõua. Aga tegelikult hakkas silma, et pisikesed tüdrukud olid täisvarustusega metsas ja said hakkama. Energiat jäi veel ülegi.

Kui päeva esimene pool tähendas mööda võsa kõndimist ja vastutegevuse eest peitu pugemist ning ära jooksmist, siis päeva keskel õppisime kuidas lõket teha, madalroomata ja üldse katsetada erinevaid roomamise viise. Samal ajal toimus teises nurgas korralik meditsiini väljaõpe. Korrati kõik olulised asjad üle ja tehti paar situatsiooniharjutust.

Tagasi teel ootas noori, aga veetakistus. Kui kaks juhendajat seisid silla peal risti ees ja ütlesid noortele, et teie vaadake ise kuidas üle jõe saate, oli kõigil tuju nullis ja hädakisa päris suur.

Leidlikud noored said kuiva jalaga üle, samal ajal kui kolmas juhendaja täisvarustuses vette kahlas ning seal mõnusalt mudas roomates jõe ületas. Kui noored kuiva jalaga jõe ületanud olid, selgus, et vesi on ju soe ja kiirelt riietest vabanedes tehti mõnus tunnine suplus. Ma ei usu, et koprad, kes seal lähedal elasid, kunagi midagi sellist üldse elus kuulnud olid. Ma usun, et terve nende pesakond on nüüd poolkurdid.

No ja siis ühel hetkel oligi kogu ettevalmistus läbi. Ernakesel võistelnud Athena jagas noortele veel soovitussõnu Salupere retkeks kaasa ja ühel ilusal õhtupoolikul oli porgandi värvi rong meie maleva noori täis ja Salupere luureretk sai alguse…

Edasi loe SIIT.

Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: