Kevadlaager Aegviidus

Kas viskasid reedel ennast mõnusalt diivani peale kerra, võtsid õhtuks ühe hea filmi ja jätsitopsi kaissu? Aga tead mis mina tegin? Mina koos 102 Tallinna tüdruku ja nende 17 juhendajaga võtsime oma asjad, sättisime sigina ja saginaga busside peale ja sõitsime ühise suure perena läbi piltilusate lumiste metsavaheteede maale vanaema juurde, või noh, peaaegu.  Meid ees ootav praksuvate ahjudega soe ja hubane Aegviidu koolimaja täpselt sellise tunde tekitas. Ainult päris oma vanaema ei oodanud ees, aga kõik muu mis ühe maavanaema juures olla võiks  – vahukoorega kompott, soojad sõnad, nagisevad trepid jms– no need olid küll kõik olemas. Rohkemgi veel! Aga et millest ma  siis ikkagi räägin? Ühest emotsioonide ning tegevuse rohkest nädalavahetusest kevadkuu lõpus – Tallinna ringkonna kodutütarde kevadlaagrist.

Meie juhtidelt küsitakse tihtipeale, et millega need kodutütred üldse tegelevad ja kuidas vabatahtlikud jõuavad ja miks nii palju oma vaba aega raisatakse võõraste laste jaoks? Aga teate – neid asju, millega kodutütred ei tegele on väga vähe ja kuidas ei jõua kui su kõrval on sellised vinged toetavad juhid ja need meie kodutütred ise… Oeh. See on nii tohutu kogus tublisid tüdrukuid, koos puhta ja siira rõõmuga! Ja oma pere jaoks ju ikka tahad aega leida? Ja sellise kambaga saabki ainult häid ideid ning koostegemisi sündida. Noorte ja juhtide eestvedamisel tõmmatilaagris käima erinevaid töötubasid ja igast töötoast said tüdrukud uusi oskusi, teadmisi ning tarkusi või suisa midagi käegakatsutavat. Näiteks mida? Kas Sina oskad kõndida sirge seljaga raamat peas? Kas Sina suudad sõita jää peal slaalomit “Fatbike” rattaga? Aga teha käsitööliblikad? Oled osake väga erilise värvivalikuga heegeldatud tekikesest? Paned tantsima terve saalitäie tüdrukuid oma taktikepiga? Ei?  A vot meie kodutütred oskavad, peale möödunud nädalavahetust paremini kui varem! Ja meie juhendajad – ilmselgelt on sellised vinged naised eeskujuks meie kodutütardele, kes on ju meie suurimaks järelkasvuks ja keda me ju väga  tahaksime näha tulevikus naiskodukaitsjate ja kaitseliitlastena! Ja et me sinnapoole oleme teel, näitab see, et meie kõige tutikamast rühmast Iilid, oli sel korral kohal 14 tüdrukut – võtsime nad kõik uhkelt pühapäeval vastu ka! Ja teate kes on nende rühmavanem? Carelin – meie juhtide pesamuna, kes on ise alles astunud välja kodutütarde tutimütsi alt ning võtnud vabatahtlikult enda esmärgiks suunata neist kodutütardest saama endamoodi vahva, tubli ja entusiastlik noor naine! Ja ega ta ei olnud ainuke muide, abis olid meil päris mitu suurt kodutütart, kellel kohe on vanusepiir tuttmütsist loobumiseks tulemas ning me isegi ei kahtle, et nendest sirguvad samuti meie kõrvale uued juhid! Millised eeskujud onju?

Eks me ikka lisaks toimetamisele leidsime aega ka lõõgastuda – vaatasime filmi ja tegime diskot – nagu ikka ühele laagrile kohane. Aa – ja vastu võtsime me tegelikult seekord ikka rohkem kui ainult Iilide tüdrukuid – kodutütarde tõotust andis pühapäeval enne laagri lõpetamist Aegviidu koolimaja saalis ühte kokku 29 tüdrukut.  Ja no mis laager see ilma pisikese matkata on? Enne laagri lõpetamist tegime tiiru ka RMK Sõõriksoo rajal, vaatasime üle põtrade poolt näritud puud ning nii mõnigi laps nägi esimest korda ka loomasööta. Kõhud täis, koolimaja korda ja pühapäeva õhtuks koju!

Vahva onju? On! Sest sellise perekonna liige olla on ainult uhke ja hea! Teeb kadedaks? Vaata nüüd veel kokkuvõtvat videot ka kevadlaagrist ja mõtle, kas tahaksid äkki Sinagi olla üks meie juhtide hulgast? Või äkki on Sul kasvamas kodus mõni tüdrukutirts vanuses 7-18, kes võiks ka olla osake sellest peres? Meie kodukal on kontaktid olemas.

Tüdrukute emotsioonid olid laes, minu omad ka ja motivatsiooni jälle kamaluga juures! Ja nüüd kalendrisse ristikesi tõmbama  – suvise ringkonna laagrini on jäänud 120 päeva!

 

Categories: Uncategorized | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: